Sutaupyk! Drauskis geriausiomis kainomis

Ekspertai

Olivija Blažiūnienė

Olivija Blažiūnienė

Projektų vadovė - draudimo brokerė

Rasiu jums priimtiniausią ir labiausiai tinkamą sprendimą.

Naujienos

Reforma 2+2+2

2013 m. kovo 29 d.


Nuo sausio pradedama pensijų reforma ir iki 2,5% didės "Sodros" pervedimai į antros pakopos pensijų fondus, kurie nuo 2012-ųjų pradžiosbuvo 1 procentiniu punktu mažesni.

Iki 2013-ųjų rugsėjo gyventojams, dalyvaujantiems pensijų kaupime, teks apsispręsti, kokioje sistemoje - privačioje ar valstybės jie toliau kauptų būsimai pensijai.

Nuo sausio mažės antros pakopos pensijų fondų atskaitymai nuo įmokų ir turto.

Atskaitymai nuo dalyvio vardu įmokėtų įmokų, kurios iki 2012-ųjų pabaigos sudaro ne daugiau kaip 10%, nuo 2013-ųjų sudarys ne daugiau 2% ir kasmet jos bus mažinamos po 0,5 procentinio punkto, kol jų iš viso neliks.

Atskaitymai iš pensijų turto per metus nuo 2013-ųjų sausio turės sudaryti ne daugiau kaip 0,65% konservatyvaus investavimo pensijų fonde ir ne daugiau kaip 1% kitokiame pensijų fonde dalyvio pensijų sąskaitoje apskaičiuotų lėšų vidutinės metinės vertės.

Gyventojams savo lėšomis nuo 2014-ųjų nesutikus mokėti papildomos įmokos, nebus sustabdytas jų įmokų į privačius pensijų fondus pervedimas iš "Sodros", jie pensiją ir toliau galės kauptis ir "Sodroje", ir antros pakopos fonduose. Tačiau jeigu gyventojai norės papildomai primokėti ir susikaupti didesnę pensiją, reikės parašyti prašymą.

Jeigu dėl pensijų kaupimo finansavimo sistemos keitimo gyventojai toliau nebenorėtų dalyvauti antros pakopos pensijų fondų veikloje, nuo 2014-ųjų pradžios jie pensiją galėtų kauptis tik "Sodroje", antros pakopos pensijų fonduose sukaupta dalis ten ir liktų, o gyventojas į juos galėtų grįžti bet kada.

 

Šaltinis: http://vz.lt/article/2012/12/31/2013-metais-prasides-pensiju-reforma